Siatkarze z Koluszek awansowali do łódzkiej amatorskiej ekstraklasy

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki jest drugą w Polsce pod względem ilości drużyn. Ponadto należy do jednej z najlepszych w naszym kraju.

W niedawno zakończonym sezonie 2015/2016 brały w niej udział 44 zespoły męskie podzielone na pięć lig (ekstraklasa, IA, IB, II, III) i 15 drużyn kobiecych podzielonych na dwie ligi (ekstraklasę i I ligę). Mecze rozgrywane są na łódzkim Janowie w Szkole Podstawowej nr 205. Drużyna z Koluszek zadebiutowała w lidze IB w sezonie 2014/2015 dzięki uprzejmości organizatorów, którzy znali ich z występów w innych turniejach. Debiut w tej klasie rozgrywek był bardzo udany, ponieważ do rundy play off koluszkowianie nie przegrali żadnego meczu.

Pierwsza porażka przyszła w półfinale Ligi, mimo to udało się awansować do ligi IA, po wygranym dwumeczu z wyżej notowanym zespołem.

Wyższa klasa rozgrywek obfitowała w dużą ilość zaciętych meczy, poziom Ligi był niezwykle wyrównany, o czym świadczy fakt, że do końca rundy zasadniczej ciężko było wytypować które zespoły zajmą miejsca od 2 do 4, premiowane o grę w barażach do ekstraklasy. Do fazy play off drużyna z Koluszek przystąpiła z drugiego miejsca, w półfinale dwukrotnie pokonała zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata wynikiem 3:0 i zapewniła sobie grę w finale.

W ostatnim meczu niedawno zakończonego sezonu, który rozegrano 2 kwietnia 2016 r., naszym siatkarzom przyszło się zmierzyć z drużyną Fuks Sulejów. Finał zakończył się zwycięstwem koluszkowian 3:0, co premiuje ich do bezpośredniego awansu do najwyższej klasy rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki i daje możliwość mierzenia się z najlepszymi zespołami.

W imieniu koluszkowskiego samorządu gratulacje siatkarzom osobiście przekazał obecny na meczu radny Jacek Dudka.

image_pdfimage_print