SEZON KULTURALNY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ ROZPOCZĘTY

W dniu 12 września w Bibliotece Miejskiej w Koluszkach miało miejsce pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu Podwieczorek z Gwiazdą. Gościem wieczoru był Zbigniew Macias – wybitny śpiewak i dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Specjalnego gościa oficjalnie przywitał obecny na spotkaniu Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat, a rozmowę o muzycznych inspiracjach, aktualnych sukcesach i studenckich latach artysty zręcznie poprowadził Leszek Bonar. Barwne opowiadanie przeplatało się z muzycznymi niespodziankami, które Bohater Wieczoru wykonywał na żywo.

Zbigniew Macias ukończył łódzką Akademię Muzyczną w klasie śpiewu prof. Zdzisława Krzywickiego. Zadebiutował, jeszcze jako student, w Teatrze Muzycznym w Łodzi rolą Michała w „Miłości cygańskiej” F. Lehára. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych, m.in. Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w `sHertogenbosch w Holandii oraz Konkursu im. Marii Callas w Atenach. Był solistą Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Wrocławskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Nagrał także kilka płyt solowych: m.in. „Opera Arias”, „Taki piękny wieczór…” (z utworami operetkowymi i musicalowymi), „Kochałem panią…” oraz „Ballady żeglarskie”. Szefem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi jest od roku 2006.

Zebranej publiczności bardzo podobały się zarówno utwory muzyczne jak i ciekawie opowiedziane anegdoty z życia studenckiego, wspomnienia o profesorach i kolegach, opowieści o sukcesach i pracy zawodowej. Na zakończenie w ramach tzw. bisów artysta wykonał w polskiej wersji językowej utwór Leonarda Cohena – „Hallelujah”, co spotkało się z owacją na stojąco. Były podziękowania i kwiaty. To kolejny sukces organizatorów i niezapomniany wieczór dla mieszkańców Gminy Koluszki, którzy przybyli na to spotkanie.

image_pdfimage_print