Ruszyły przygotowania do pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

13 sierpnia rozpoczną się zapisy na XXIV pieszą pielgrzymkę z Koluszek na Jasną Górę. Zgłoszenia będą przyjmowane w Kancelarii Parafialnej przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach, w godz. 17.30-19.00. Wpisowe 55 zł. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Stanisław Cichosz. Jeżeli tylko czas na to pozwoli, na poszczególnych odcinkach do pątników będzie dołączał ks. dziekan Krzysztof Nowak.
Tym razem pielgrzymi wyruszą z hasłem „Wierzcie w Ewangelię”. Wymarsz w czwartek 20 sierpnia, po mszy św. która odprawiona zostanie o godz. 6.30. Na Jasną Górę pielgrzymka dotrze 24 sierpnia. Podobnie jak w ubiegłym roku, pątnicy spędzą dwa dni w Częstochowie. Obecnie trwają rozmowy o możliwości powrotu zorganizowanym pociągiem 26 sierpnia.
W tym roku na pielgrzymów czeka kilka nowości. Pierwszą z nich będą żółte czapeczki, które zastąpią tradycyjne chusty. Organizator przygotowuje ok. 400 sztuk dla pątników z Koluszek oraz 50 szt. dla pielgrzymów z Brzezin, którzy dołącza do pielgrzymki wraz z ojcem Benedyktem. Zmieniły się również nieco plany ks. biskupa Pękalskiego, który nie pojawi się na pielgrzymim szlaku w kościele w Witkowicach. Biskupa gościć będziemy dopiero 30 sierpnia na uroczystej mszy w Koluszkach, która podsumuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Za to wciąż niezmienna pozostaje trasa. Pielgrzymi pokonają 135 km, nocując w Moszczenicy, Rozprzy, Radomsku i Witkowicach. Ze względu na remont drogi miedzy Rędzinami a Częstochową, po raz kolejny ostatni odcinek wiodący na Jasną Górę, zostanie poprowadzony nie główna drogą, a ternami podmiejskimi.
Osoby, które nie mogą wyruszyć z pielgrzymką, a chciałyby przeżyć ją w sposób duchowy, od niedzieli mogą wpisywać się do księgi z intencjami, które pątnicy zaniosą na Jasną Górę.
Zapraszamy do nieodgadnionej przygody z Bogiem i do zobaczenia na pielgrzymim szlaku.

image_pdfimage_print