Ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy

Od 12 sierpnia można zapisywać się na 27. Pieszą Pielgrzymkę z Koluszek na Jasną Górę. Ponieważ eksperyment z dwudniowym pobytem w Częstochowie nie zdał egzaminu, pamiętajmy, że podobnie jak w ubiegłym roku, pielgrzymka odbywać będzie się według starego schematu. Wyruszamy zatem 21 sierpnia, a z Częstochowy wracamy już następnego dnia po wejściu, czyli 26 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 60 zł.
Zapisy będą prowadzone tradycyjnie do ostatniej chwili, ale w dniu wymarszu wpisowe wzrośnie do 70 zł. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do pielgrzymki w innym dniu, opłata będzie pomniejszana za każdy dzień nieobecności, czyli od Moszczenicy wyniesie ona 60 zł, od Rozprzy 50 zł, od Radomska 40 zł, a od Witkowic 30 zł. Dzieci do lat 6 idą za darmo. Dla młodzieży uczącej się opłata wynosi 45 zł, a dla członków służb porządkowych 35 zł. Do Koluszek będzie można wrócić 26 sierpnia „pielgrzymkowym” pociągiem.
Jeśli chodzi o noclegi, tradycyjnie nocne postoje będą zorganizowane w Moszczenicy, Rozprzy, Radomsku-Bartodziejach oraz Witkowicach. Podobnie jak w ubiegłym roku w Piotrkowie na postój obiadowy pielgrzymka zatrzyma się na terenie Piotrkowskiej „FARY”, czyli najważniejszej świątyni w tym mieście. Pierwszego dnia o godz. 20.00 w kościele w Moszczenicy będzie można skorzystać z nabożeństwa pokutnego. Z kolei 23 sierpnia odbędzie się nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą. Nie zabraknie także tradycyjnego „pogodnego wieczoru” (22 sierpnia Rozprza). O brzuchy pielgrzymów zadba strażacka kuchnia polowa.
Po raz kolejny kierownikiem koluszkowskiej pielgrzymki będzie ks. Szczepan Zacha, który już dzisiaj gorąco zachęca do udziału w tym bardzo ważnym dla naszego miasta wydarzeniu. Tym bardziej, jak sam podkreśla, że w tym roku pielgrzymka zbiegła się z obchodami 100-lecia Niepodległości. Więc jest za co dziękować Maryi Królowej Polski. Nie przypadkowo, patronami poszczególnych dni na pątniczym szlaku będą: św. Wojciech, św. Stanisław bp., św. Andrzej Bobola, św. Stanisław Kostka oraz Matka Boża opiekunka naszego narodu.
Marsz na Jasną Górę w szczególny sposób przeżywać będą także Brzeziny. Dla tego miasta będzie to bowiem jubileuszowa 10. pielgrzymka.
Pielgrzymi wyruszają pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym”. Ważnym motywem pielgrzymki będą zatem dary Ducha Świętego. Już teraz możemy zatem pytać Pana Boga, co jest nam niezbędne do wypełniania naszego powołania i ziemskiej podróży. A nasz dobry Ojciec już odpowiednio zatroszczy się o potężne obdarowanie darami Ducha Świętego. A zatem pytajmy, nasłuchujmy i czekajmy.
Jako ciekawostkę dodajmy, że powyższe hasło nawiązujące do obecnego Roku Ducha Świętego, będzie wspólne dla wszystkich pielgrzymek podążających z diecezji łódzkiej na Jasną Górę. Ujednolicenie dotyczy także znaczków czy rozważań.
Wymarsz 21 sierpnia po mszy św. o godz. 6 rano.

ZAPISY
12-20 SIERPNIA godz. 17:00-19:00 salka domu parafialnego przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Niedziela – zapisy po każdej Mszy Św.   

image_pdfimage_print