Rusza przebudowa dróg

Gmina Koluszki podpisała umowy z wykonawcami na realizację kolejnych inwestycji drogowych. Do końca sierpnia mają zostać utwardzone kostką brukową ostatnie trzy ulice w ramach przebudowy os. Czarnieckiego w Koluszkach (ul. Krańcowa, Okrzei i Wyspiańskiego). Prace będzie wykonywała firma EUROBRUK z Bukowa. Wartość zadania: 483 tys. zł.
Niezależnie od powyższej inwestycji, w okolicy os. Czarneckiego położona zostanie nowa nakładka asfaltowa na ul. Krańcowej, na odcinku który wiedzie do przejazdu w Felicjanowie. Prace sfinansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w ramach przygotowania drogi pod objazd, w trakcie budowy nowego wiaduktu w Koluszkach.
Do jesieni gmina planuje zakończyć również przebudowę dróg, które odchodzą od ul. Szkolnej w Żakowicach. Wykonawcą inwestycji będzie firma BUD-DROG z Koluszek. Wartość zadania: 1 mln 289 tys. zł. Budowa obejmie ulice: Szkolną, Lipową, Poprzeczną, Dworcową, Willową, Dojazdową, Zakątną i Krótką. Z ulicy Szkolnej znikną betonowe płyty i zastąpi je nawierzchnia asfaltowa. Wzdłuż powyższej drogi powstanie także chodnik oraz odwodnienie w postaci studni chłonnych. Na pozostałych ulicach pojawi się kostka brukowa.

image_pdfimage_print