Rusza akcja „Pakiet od Kibola Dla Seniora”

Dieta jednego z radnych wesprze zakup elementów pakietu

Fan Club Widzewa Łódź z Koluszek nie poprzestaje w organizacji akcji charytatywnych, które w tym ciężkim czasie mają na celu pomoc mieszkańcom naszego miasta, a także pracownikom szpitali. Po zbiórkach pieniężnych oraz środków czystości w koluszkowskich sklepach dla szpitala przy ul. Spornej w Łodzi, oraz pomocy dla seniorów zamieszkujących nasze miasto w ramach wciąż kontynuowanej akcji Pomoc Kibola Dla Seniora, kibice postanowili kolejny raz pomóc tej najstarszej i najbardziej narażonej na koronawirusa grupie osób z Koluszek.

– Przy współpracy z zaprzyjaźnionym z naszym Fan Clubem radnym Michałem Nowakiem,  postanowiliśmy stworzyć pakiet bezpieczeństwa dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Pakiet ten zawierać będzie takie rzeczy jak: maseczka, płyn do dezynfekcji o działaniu wirusobójczym, oraz mydło w płynie lub dwa mydła kostce. Na tę chwilę mamy zgromadzonych 200 takich pakietów. 50 z nich trafi do Domu Pomocy przy ul. Budowlanych prowadzonego przez siostry zakonne, 40 sztuk przekażemy do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pozostałe pakiety rozdamy mieszkańcom na ulicach naszego miasta i osobom najbardziej potrzebującym. Pełne bezpieczeństwo i higiena w tym momencie, to podstawowa ochrona przed koronawirusem. Dzięki tym pakietom chcemy uświadomić seniorów, że noszenie maseczek oraz mycie i dezynfekcja rąk to podstawa przetrwania pandemii. Na tę chwilę w naszym mieście jest tylko 1 zachorowanie na COVID-19, a takimi akcjami jak ta, nasz Fan Club wraz z Michałem Nowakiem, który swoją dietę radnego przekazał na zakup środków, chcemy sprawić, aby w naszym mieście do końca pandemii liczba chorych zatrzymała się na tym jednym przypadku. Już na tym etapie chcemy podziękować firmie Andro Anna Fijałkowska za przekazanie maseczek oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia akcji – mówi Marcin Frączkowski, przedstawiciel FC Koluszki Widzew Łódź.

Na razie uruchomiona zostaje jedna tura wsparcia. Kolejne etapy akcji zależeć będą od ilości zebranych produktów oraz środków finansowych.

image_pdfimage_print