Rozpoczęto projektowanie nowego dworca

Przedstawiciele spółki PKP S.A. potwierdzili, że rozpoczęli prace projektowe związane z budową nowego dworca w Koluszkach. Prace będą szły w kierunku stworzenia nowoczesnego, przestronnego obiektu. Jednocześnie Gmina Koluszki podtrzymała swoją chęć ulokowania na terenie dworca dwóch miejskich punktów. Pierwszym z nich ma być punkt nadawczy Urzędu Miejskiego w Koluszkach, w którym mieszkańcy mogliby składać podania, wnioski i załatwiać większość podstawowych spraw urzędowych.  Na dworcu miałaby zostać także uruchomiona filia miejskiej biblioteki wraz z czytelnią. Chodzi o stworzenie miejsca, w którym można napić się kawy, przy okazji czytając prasę lub książkę. Punkt ma także dysponować wypożyczalnią gier planszowych oraz audiobooków.

Przypomnijmy, że nowy dworzec ma stanąć na przestronnym placu kolejowym, który ciągnie się przy torach wzdłuż ul. 3 Maja. Projekt zakłada połączenie go z przejściem podziemnym. Planowane rozpoczęcie budowy to rok 2019.

Jeśli chodzi o dotychczasowy dworzec, to zostanie on całkowicie rozebrany. Wyburzenie starego obiektu wpłynie jednocześnie na poprawienie funkcjonalności Peronu 2. Obecne nowoczesne pociągi, do swojej obsługi wymagają podnoszenia peronów. A tego nie da się zrobić bez usunięcia starego dworca.

Poważne plany inwestycyjne PKP świadczą jednocześnie o tym, że Koluszki mają spełniać ważną rolę w modernizowanym systemie przewozów pasażerskich. To niezwykle ważna informacja w kontekście perspektyw rozwojowych naszego miasta.

image_pdfimage_print