Rozpoczęto prace w ul. Polnej

Ruszyła przebudowa ul. Polnej w Koluszkach, jednej z częściej wykorzystywanych ulic naszego miasta. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, prace rozpoczęły się od przebudowy wodociągu. Obecnie ul. Polna jest wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Zagajnikowej do ul. 3 Maja. Wjeżdżając do Koluszek od strony strefy ekonomicznej mamy zatem możliwość skręcania w boczne ulice aż do wysokości bazy wydziału wodociągowego.

Prace są dość skomplikowane, ponieważ modernizowany odcinek to główna magistrala wodociągowa miasta. Mocno wysłużony fragment miejskiego wodociągu najlepsze lata ma już za sobą i często ulegał awariom. Pozostała część głównej magistrali, przebiegającej przez miasto, została zmodernizowana w poprzednich latach.

Z kolei modernizacja samej drogi rozpocznie się w 2020 r. Oprócz nowej nawierzchni, na ul. Polnej  pojawi się także chodnik, dwa bezpieczne (wyniesione) przejścia dla pieszych oraz oświetlenie drogi. Inwestycja obejmie także budowę oświetlenia w ul. Nasiennej (strefa ekonomiczna) oraz w ul. 3 Maja na odcinku od ul. Polnej do ul. Czarneckiego, a także przebudowę pobliskich ulic: Łąkowej i Miodowej.

image_pdfimage_print