Rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej po dawnym torze kolejowym

Ruszyła budowa efektownej ścieżki rowerowej od Urzędu do Redzenia. Powstały także pierwsze graficzne wizualizacje, które rzucają już sporo światła na to, jak może wyglądać zapowiadana inwestycja. Przy wjeździe na ścieżkę od strony ul. 11 Listopada, stanie wiata, swym wyglądem przypominająca przystanek PKP. Kolejowy charakter ścieżki zostanie podkreślony fragmentem torów, na których ma stanąć prawdziwy parowóz. – Prowadzimy rozmowy z Koleją Wąskotorową w Rogowie w sprawie możliwości wypożyczenia starej lokomotywy. Z kolei w przyszłości być może uda nam się nabyć tego rodzaju pojazd na stałe i ustawić przy wjeździe na ścieżkę – informuje Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Po przecięciu się z drogą powiatową, kolejny obiekt „kolejowy” stanie na skraju lasu. Wiata w formie stacyjki będzie służyć rowerzystom do odpoczynku i poprawy oprzyrządowania roweru. Odpoczywać będzie można oczywiście na całej 7-kilometrowej długości ścieżki rowerowej, na rozstawionych przy niej ławkach. Przypomnijmy, że ścieżka rowerowa będzie utwardzona asfaltem i przystosowana do tego, by na przykład zimą „poszosować” na niej na nartach biegowych.

W minionych tygodniach władze miasta odbyły również spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa, którzy zdeklarowali chęć współpracy przy kolejnym etapie tej inwestycji. Jeżeli ścieżka będzie chętnie wykorzystywana przez mieszkańców, Lasy Państwowe są gotowe na to, by wspólnie utwardzić asfaltem i przedłużyć ścieżkę w głąb lasu do rezerwatu Rawki.

Ścieżka rowerowa od Urzędu do Redzenia zostanie wykonana najpóźniej do 15 sierpnia. Pozostanie nam zatem sporo czasu, by nacieszyć się nią jeszcze przed nastaniem zimy. A zimą, cóż, jeśli pogoda na to pozwoli, zapraszamy na narty i sanki.

image_pdfimage_print