Równo o kulturze

„Równo o kulturze” – pod takim hasłem upłynął czwartkowy wieczór 12 maja w restauracji KRIADA. Tym razem spotkanie poprowadziła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach Elżbieta Przywara wraz z przedstawicielem placówki Marcinem Francikowskim oraz instruktorką warsztatów rękodzieła Katarzyną Fraszek, dyplomowaną mistrzynią koronki.

– Nie obyło się bez wystawy wyrobów pani Kasi. Wszystko piękne! Ale też okupione czasem, takich prac nie tworzy się bowiem w pięć minut – relacjonuje Mariola Garnys-Jaskóła, przewodnicząca stowarzyszenia Okiem Kobiety. –  Dowiedziałyśmy się co to jest “paryżanka” i nie była to mieszkanka Paryża – dodaje. Okazało się, że na sali była i zaprezentowała swoje umiejętności pani Grażyna Sobieszek, zdolna uczennica Katarzyny Fraszek. Znalazły się też modelki chętnie prezentujące koronkowe prace. Biżuterię tworzoną przez Mistrzynię możemy zakupić w jednym z butików przy ul. Brzezińska 65.

Przy tej okazji nadmienić należy, że warsztaty z rękodzieła organizowane są przez MOK Koluszki, podobnie jak warsztaty malarskie, nauka śpiewu i inne.

– Czwartkowe spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu KOLUSZKI Z KOBIETAMI I DLA KOBIET. KOLEJ NA RÓWNOŚĆ, ale też z potrzeby miłego spędzenia czasu przy kawie w ciekawym towarzystwie. I myślę, że udało nam się to osiągnąć – podsumowuje spotkanie Mariola Garnys – Jaskóła w imieniu zespołu projektowego. Kolejne spotkanie z cyklu Okiem Kobiety zaplanowano na 9 czerwca.

Jednocześnie informujemy, że ruszyła też strona internetowa www.okiemkobiety.com, na której to odnaleźć można informacje o organizowanych wydarzeniach oraz realizowanym projekcie.  Zachęcamy do jej odwiedzenia.

image_pdfimage_print