Remonty i inwestycje w placówkach oświatowych

Wakacje to okres wytężonych prac remontowych w placówkach oświatowych. Na terenie naszych szkół obecnie sporo się dzieje. Władze miasta korzystają z szeregu dofinansowań, które umożliwiają przeprowadzanie poważnych prac budowlanych. Poniżej przedstawiamy wykaz realizowanych inwestycji na terenie Gminy Koluszki.

SP nr 2 i I LO w Koluszkach
Na obiektach trwają prace związane z wymianą dachu. Wykonywane jest ocieplenie całej elewacji, a także wymiana części stolarki okiennej oraz drzwi. Wewnątrz budynku wymieniane jest oświetlenie.

SP nr 1 w Koluszkach
Na obiekcie tym gmina wchodzi już w III ostatni etap całkowitego remontu budynku. Po wykonaniu przebudowy dachu oraz docieplenia elewacji, domykane są prace wewnątrz budynku. Zakończono już budowę szybu windowego oraz wymieniono instalację elektryczną. Pomalowano klasy i ułożono w nich wykładziny. Kończony jest także remont pomieszczeń piwnic, klatek schodowych i korytarzy. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Łączna wartość wszystkich prac rozplanowanych na lata 2016-2018, to 5 mln zł. W tym roku gminie udało się pozyskać 120 tys. zł dotacji na wsparcie remontu z budżetu państwa.

SP w Gałkowie Dużym
Trwają prace związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w całym budynku. Wymieniane jest oświetlenie oraz instalacja elektryczna (obwody gniazdkowe).

Przedszkole w Gałkowie Dużym
Zakończono wymianę dachu, drzwi i okien, oraz ocieplenie i malowanie elewacji zewnętrznej budynku. Trwają prace związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania.

Przedszkole nr 1 w Koluszkach
Trwa ocieplanie budynku. Wymieniane są okna, drzwi oraz centralne ogrzewanie. W kontekście przeprowadzki do nowego przedszkola, które powstanie za kilka miesięcy przy ul. Budowalnych, prowadzone prace remontowe posłużą już jednak innym lokatorom. Obecny budynek gmina zamierza bowiem przekształcić w klub seniora.
Nowy budynek przedszkola przy ul. Budowlanych

Dzięki przekazaniu budowy w ręce nowego wykonawcy, wreszcie widać postępy prac. Firma budowlana postawiła już mury budynku i zakończyła roboty na stropie. Obecnie trwają prace przy instalacji elektrycznej i hydraulicznej, oraz przygotowania do wykonania drewnianej konstrukcji dachu, w celu uzyskania otwartego stanu surowego budynku. Dodatkowo Koluszkowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej pod koniec sierpnia planuje ruszyć z pracami, polegającymi na budowie ciepłociągu, między innymi do budynku powyższego przedszkola.
W związku z wdrażaną reformą, szkoły w naszej gminie zmagają się także z koniecznością dostosowania do obecnych zadań budynków, które skrojone były do potrzeb systemu 6-klasowego. I tak w szkołach w Długiem, Różycy i Będzelinie trwa obecnie wydzielanie nowych klas, z wykorzystaniem pomieszczeń gospodarczych, jak schowki na piłki, czy szatnie.

 

 

image_pdfimage_print