Przygotowują miejsce pod drugi żłobek i filię przedszkola

Trwają zaawansowane prace przy dostosowywaniu budynku po byłym gimnazjum przy ul. Mickiewicza w Koluszkach na potrzeby drugiego żłobka i przedszkola. Wykonawca rozpoczął już budowę nowej klatki schodowej, w której zainstalowana zostanie winda. Pomieszczenia dla 64 dzieci umiejscowione zostaną bowiem na I piętrze. Z kolei na parterze pojawią się pomieszczenia administracyjne i kuchnia. Pierwsze grupy mają zostać uruchomione pod koniec stycznia 2021 r. W sprawie zapisów zainteresowani rodzice proszeni są o zgłaszanie się do dyrekcji obecnego żłobka przy ul. Staszica.

Niezależnie od żłobka, na II piętrze pogimnazjalnego budynku przygotowywane jest miejsce dla filii Przedszkola nr 3 w Koluszkach. Zostanie tam rozlokowana część grup już istniejących, ale również uruchomione maja być kolejne grupy dla zupełnie nowych dzieci. Szczegółowe informacje poznamy jednak w styczniu.

Dostosowanie budynku pod żłobek i przedszkole jest dość skomplikowaną inwestycją pod względem administracyjnym, ponieważ zadanie dofinansowywane jest aż z 5 różnych projektów. Największe wsparcie finansowe, bo w wysokości aż 1,6 mln zł, gmina pozyskała z rządowego programu „Maluch+”, który promuje rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

image_pdfimage_print