Przetarg na rower publiczny

Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy sieci łódzkiego roweru aglomeracyjnego. Przypomnijmy, że w ramach projektu oszacowanego na 17,2 mln zł (w tym dofinansowanie – 11,9 mln zł), w woj. łódzkim dostarczonych i zamontowanych zostanie: 15 parkingów na rowery, 125 stacji rowerowych, oraz 1002 rowery. Stacje rowerowe ulokowane zostaną w: Koluszkach, Łowiczu, Łodzi, Sieradzu, Kutnie, Łasku, Pabianicach, Skierniewicach, Zduńskiej Woli i Zgierzu. Inwestycja powstanie w 2018 r. Już wkrótce Urząd Marszałkowski powinien ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Jeśli chodzi o naszą gminę, łącznie dysponować będziemy 126 rowerami, zgrupowanymi na 20 stacjach rowerowych. Z pośród nich 15 stacji będzie znajdować się na terenie miasta, oraz 5 na terenach wiejskich. Rower publiczny skomunikuje również powstający w Lisowicach park wodny.

Jako ciekawostkę dodajmy, że przy stacjach PKP na terenie naszej gminy (w Koluszkach, Żakowicach, Gałkówku oraz w Słotwinach), dodatkowo pojawią się zadaszone parkingi dla rowerów mieszkańców. Parkingi wyposażone zostaną w samoobsługowe stacje naprawy rowerów, przy których będzie można podpompować dętkę, czy dokręcić koło.

image_pdfimage_print