Przeniosą linię wysokiego napięcia nad boiskiem w Katarzynowie

władzom naszego miasta udało się porozumieć z jednym z mieszkańców w kwestii ustanowienia służebności na kilku metrach jego działki, w celu usunięcia słupa oraz schowania pod ziemię linii wysokiego napięcia, która przebiega nad boiskiem piłkarskim w Katarzynowie. Bardzo dużą rolę w rozwiązaniu problemu odegrał także sołtys Katarzynowa, który mocno zaangażował się w mediację.

Dzięki powyższej zgodzie dokończone zostanie zadanie w ramach budżetu obywatelskiego Gminy Koluszki na rok 2018 r. Przypomnijmy, że głosowanie odbyło się w październiku 2017 r., a projekt zatytułowany „Modernizacja i doposażenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na boisku i placu zabaw w Katarzynowie” zyskał aż 512 głosów, najwięcej ze wszystkich projektów, biorących udział w głosowaniu. Każdy z projektów mógł zostać dofinansowany kwotą do 100 tys. zł. Zgłoszony do budżetu obywatelskiego projekt modernizacji boiska w Katarzynowie przewidywał m.in. wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na nawierzchni boiska naturalnego, wykonanie nawodnienia i przyłącza wodociągowego ze studnią wodomierzową, zakup i montaż kompletnego piłkochwytu z siatką na wymianę istniejącego, doposażenie placu zabaw w siłownię zewnętrzną, oraz zakup i montaż kontenera sanitarnego.

Do tego czasu gmina wybudowała przyłącze wodociągowe (łącznie z projektem koszt ponad 9 tys. zł) oraz siłownię zewnętrzną (łącznie z projektem blisko 24,5 tys. zł). Dalsze inwestycje zostały jednak wstrzymane, ponieważ gmina uznała, że kwestią priorytetową w przypadku obiektu sportowego w Katarzynowie jest przeniesienie zwisającej nad boiskiem linii wysokiego napięcia, która zagraża bezpieczeństwu grających tam osób. Do tego niezbędna okazała się jednak zgoda właściciela terenu, na którym usytuowany był słup z linią energetyczną.

To czy w ramach projektu modernizacji wykonane zostaną dodatkowe inwestycje, obecnie zależy od wyników przetargu na przebudowę linii. Sołectwo chętnie widziałoby montaż piłkochwytów. Nie wiadomo jednak czy po wycenie wynikającej z przetargu, na kolejne zadania z projektu pozostaną jeszcze jakieś środki finansowe. Przeniesienie linii, które obecnie jest podstawowym warunkiem do dalszego funkcjonowania boiska, samorząd zalicza bowiem do działań związanych z modernizacją obiektu w ramach budżetu obywatelskiego.

image_pdfimage_print