Przebudowa sali widowiskowej już za półmetkiem

Mija rok od rozpoczęcia przebudowy sali widowiskowej przy Urzędzie Miejskim w Koluszkach. Z zewnątrz budynek jest już całkowicie gotowy. Przebudowana została cała przeszklona ściana obiektu od strony urzędowego patio. W końcu zniknęły zniszczone i niedomykające się drzwi i okna. Wyremontowano cały dach wraz z orynnowaniem. Kończy się przebudowa głównego wejścia, przy którym zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych. Obecnie kostką brukową utwardzany jest teren wokół budynku. Na tyłach sali powstaje dodatkowy parking.

Wewnątrz budynku powstały nowe pomieszczenia, wydzielone z większych powierzchni. Przy głównej sali wyodrębniony został aneks kuchenny, szatnie, toalety oraz dodatkowe pomieszczenia biurowe. Z kolei szeroki korytarz łączący urzędowy biurowiec z kompleksem głównej sali widowiskowej, przerobiony został na salę konferencyjną. Remontowane są także piwnice zlokalizowane pod salą widowiskową. Docelowo będą one pełnić rolę urzędowych archiwów.

Nowego wyglądu nabrała sala widowiskowa. Gotowy jest już sufit z nowoczesnym oświetleniem oraz systemem wentylacji i ogrzewania. Sterowanie nawiewem będzie odbywać się z oddzielnego pomieszczenia. Do tej pory kwestia ogrzewania była prawdziwą zmorą obiektu.

Dodajmy, że zmodernizowana sala widowiskowa jest wręcz niezbędna dla naszej gminy, ponieważ obecnie nie dysponujemy odpowiednim obiektem do przeprowadzania większych imprez miejskich. W sali kinowej mieści się za mało miejsc, w dodatku jedynie stacjonarnych, a hala sportowa zniechęca złą akustyką. Po przebudowie będzie sala będzie w stanie pomieścić ok. 300 osób.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się wiosną 2021 r. Wartość inwestycji to 7,68 mln zł.

image_pdfimage_print