Przebudowa Brzezińskiej potrwa jeszcze co najmniej pół roku

Na prośbę firmy Eurovia, która odpowiada za przebudowę uli. Brzezińskiej w Koluszkach, Zarządu Dróg Wojewódzkich podpisał aneks do umowy, na mocy którego przebudowa wydłuży się co najmniej do czerwca 2018 r. Zdaniem rzecznika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, o przedłużeniu robót, zadecydowały m.in. kolizje z infrastrukturą podziemną. Niestety, nie otrzymaliśmy precyzyjnej informacji w kontekście tego, do kiedy ruch przy ul. Naftowej będą regulować światła.

– Wszystko uzależnione jest od warunków pogodowych, które wpływają obecnie na postęp prac – informuje Marcin Nowicki z ZDW.

Przypomnijmy jednocześnie, że przebudowa ul. Brzezińskiej prowadzona jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi, a zatem Gmina Koluszki, poza wysyłanymi ponagleniami, nie dysponuje za dużym wpływem na przebieg inwestycji.

W związku z powyższymi utrudnieniami radzimy kierowcom do rozważenia wyboru alternatywnych tras, przy kierowaniu się na Brzeziny. Co prawda nadrobimy 2-3 km, ale biorąc pod uwagę czas, jaki niekiedy musimy poświęcić czekając w godzinach szczytowych na zmianę świateł, może okazać się, że do celu dojedziemy szybciej. Tradycyjna trasa mierzona od ronda Jana Pawła II w Koluszkach, przez objazd ul. Polną i Naftową, do Placu Jana Pawła II w Brzezinach to ok. 10 km. Trasa przez Felicjanów, Erazmów, Lisowice i Kędziorki wydłuży nasz przejazd do 11,5 km; z kolei trasa wiodąca ul. Zagajnikową, Przestrzenną i dalej przez Witkowice to ponad 13 km.

image_pdfimage_print