Promuj się w Chinach

Gmina Koluszki jako beneficjent projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej “Koluszki zawsze w centrum. Promocja gospodarcza Regionu Łódzkiego poprzez działania zwiększające międzynarodową współpracę przedsiębiorców województwa łódzkiego”, przygotowuje się do misji zagranicznych w Chinach. Przypomnę, iż celem głównym projektu jest poprawa atrakcyjności inwestycyjnej oraz rozwoju gospodarczego Gminy Koluszki, poprzez promocję gospodarczą regionu w kraju i za granicą. Pierwszym krokiem realizowanym w ramach promocji przedsiębiorców z Gminy Koluszki za granicą jest pilotaż wystawy produktowej w postaci popularnych w Chinach show-roomów. Lokalizacja stoisk będzie miała miejsce w dwóch miastach prowincji Syczuan o największym potencjale gospodarczym: Chengdu oraz Chongqing. Planowana wysyłka przygotowanych próbek produktów, gadżetów reklamowych itp. nastąpi w połowie czerwca 2018 r.

 

Stała ekspozycja produktów bądź usług oferowanych przez przedsiębiorców z Gminy Koluszki będzie dostępna dla odwiedzających przez okres 12 miesięcy, z możliwością wymiany produktów, banerów reklamowych itp. 4 razy w trakcie trwania wystawy. Klimat w prowincji Syczuan jest podobnie zmienny w ciągu roku jak w Polsce, co pozwoli na prezentację produktów sezonowo dopasowanych do okresu.

Powierzchnia wystawiennicza show-roomu wynosi 50m2 i dedykowana jest wszystkim przedsiębiorcom spoza branży spożywczej chcącym zaprezentować swoje towary lub/i usługi na rynku międzynarodowym. Oferta będzie prezentowana wszystkim zainteresowanym mieszkańcom miast oraz przedsiębiorcom odwiedzającym show-room. Jest to zatem ogromna okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i pozyskania odbiorców towarów i usług w państwie bardzo prężnym gospodarczo jakim są Chiny.

Nad wystawą nadzór na miejscu będą prowadzić pracownicy firmy gwarantującej promocję w lokalnych mediach: prasa oraz portale miejskie i konsumenckie. Rozstrzygnięcie zamówienia publicznego na firmę realizującą misje zagraniczne (w tym także obsługę show-roomów) nastąpi w czerwcu 2018 r.

(informacje na temat zamówień publicznych realizowanych w ramach projektu można znaleźć na stronie http://www.koluszki.samorzady.pl/ ).

Koszty organizacji wystawy w dwóch miastach, w tym koszty obsługi stoisk oraz transportu towarów do Chin, realizowane są w ramach projektu ze środków unijnych. Zatem firma chcąca wystawić swoje produkty ponosi tylko koszt przygotowania próbek towarów, folderów reklamowych w języku chińskim itp.

 

Wszystkich przedsiębiorców chętnych do skorzystania z okazji do promocji własnej działalności w Chinach zapraszam do kontaktu z biurem Oddziału Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Koluszkach, mieszczącym się w Urzędzie Miejskim w Koluszkach przy ul. 11 Listopada 65, II piętro pokój 216, od poniedziałku do piątku w godz.: 8-14, tel.: 44 725 67 79, e-mail: koluszki@izba.lodz.pl

image_pdfimage_print