Projektują obwodnicę Brzezin

Czyżby ruszyło się coś w temacie obwodnicy Brzezin? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi donosi, że pięć firm jest gotowych zająć się opracowaniem studium korytarzowego dla obwodnicy naszego sąsiada w ciągu drogi krajowej nr 72. Większość ofert mieści się w budżecie zaplanowanym przez inwestora. GDDKiA chce wydać na powyższe zadanie do 4,7 mln zł. Poniżej tej kwoty wycenę złożyły cztery firmy. Inwestycja powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Po wybraniu najkorzystniejszej oferty, podpisanie umowy na nastąpić pod koniec października.

Dlaczego jednak tak interesujemy się tą inwestycją? Co prawda obwodnica ma poprawić komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców Brzezin, przez których centrum miasta przechodzi ruch tranzytowy na drodze krajowej nr 72, ale jej budowa ułatwi życie również kierowcom z naszej gminy.

Ponieważ obwodnica ma przebiegać na południe od Brzezin, znajdzie się ona dokładnie pomiędzy Koluszkami a Brzezinami. A to sprawi, że w naszym najbliższym zasięgu pojawi się trasa, dzięki której skróceniu ulegnie czas dojazdu do autostrady A1.

image_pdfimage_print