Projekt rozbudowy „Dwójki” nie zawierał błędów

A jednak gmina miała rację

Zarządu Województwa Łódzkiego uznał argumenty Gminy Koluszki i potwierdził, że złożony przez naszą gminę projekt o dofinansowanie rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 2 i I LO w Koluszkach, spełniał wymagania formalne, czyli że został napisany poprawnie. Tym samym odwołanie złożone przez Gminę Koluszki okazało się zasadne.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie rozpoczęło się w maju bieżącego roku. Zarząd Województwa Łódzkiego odrzucił wniosek o dofinansowanie złożony przez naszą gminę, argumentując, że nasz projekt zawiera błędy formalne w postaci nie ujęcia w projekcie elementu sportowego, co było wymogiem regulaminu konkursu. Tego rodzaju decyzja wywołała zdziwienie u naszego samorządu, ponieważ planowana inwestycja oprócz wzniesienia nowego skrzydła, przewiduje również budowę ścianki wspinaczkowej, remont sali gimnastycznej należącej do I LO, oraz doposażenie Hali Sportowej w nowy sprzęt.

Na skutek odwołania wniosek trafił do ponownej oceny. W ciągu najbliższych tygodni okaże się, czy otrzymamy pieniądze z UE na rozbudowę „Dwójki”.

image_pdfimage_print