Projekt rozbudowy „Dwójki” i liceum nabiera kształtu

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Zarządu powiatu łódzkiego wschodniego z burmistrzem Koluszek, podczas którego uzgodniono realizację inwestycji, związanej z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 2 i I LO w Koluszkach. Wiemy już, że nowe skrzydło szkolnego kompleksu będzie miało powierzchnię 1200 m2. W skład budynku, który zostanie połączony korytarzem z dotychczasową bryłą, wchodzić będą: 4 klasy z przeznaczenie dla liceum, oraz 7 klas dla szkoły podstawowej. W nowym skrzydle specjalnie z myślą o „Dwójce”, dodatkowo ulokowana zostanie świetlica oraz gabinet pedagoga. Budynek zostanie także wyposażony w windę i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szacuje się, że koszt całości inwestycji wyniesie ok. 6 mln zł. Powyższymi kosztami powiat i gmina podzielą się w stosunku, który wynika z udziału w całości nieruchomości przy ul. Kościuszki. Samorządy będą strać się także o pozyskanie środków zewnętrznych na dofinansowanie inwestycji.

Jeśli chodzi o określenie terminu oddania do użytku nowego budynku szkolnego, niestety wszystko wskazuje na to, że kolejny rok szkolny będzie wymagał dużej solidarności i zrozumienia ze strony mieszkańców naszej gminy co do przepełnienia obydwu placówek oświatowych. – W tym roku chcielibyśmy dokonać wyboru wykonawcy. Przyszły rok związany byłby już z budową, ale z terminem zakończenia budowy i uruchomienia obiektu dopiero w 2021 r. – informuje Mateusz Karwowski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim w Koluszkach.

Na zamieszczonych grafikach, prezentujemy wstępną wizualizację projektowanego budynku. Kolorowa fasada ma przykuwać uwagę i zdobić szkołę szczególnie od strony Parku Miejskiego.

 

image_pdfimage_print