Prelekcje o bezpieczeństwie w Klubie Senior +


Poczucie bezpieczeństwa, to jeden z czynników wpływających na jakość życia mieszkańców naszej Gminy. Współdziałanie społeczeństwa z policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego też w minionym tygodniu w Klubie Senior + zorganizowano serię spotkań z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach.

Celem pierwszego spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstw oraz przekazanie istotnych informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy policji, czy pracowników różnych instytucji to najczęściej stosowane metody przez oszustów, których ofiarami padają często osoby starsze lub samotnie mieszkające. Goście wyjaśniali także, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej.

Podczas drugiego spotkania dzielnicowi asp. Konrad Kaczmarek oraz sierż. szt. Paweł Pietrzyk opowiadali o metodach stosowanych przez oszustów oraz zagrożeniach płynących z korzystania z nowoczesnych technologii. Poruszona została także problematyka bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego.

Seniorzy bardzo czynnie brali udział w spotkaniach dzieląc się własnymi przeżyciami i doświadczeniami, ale także zadając wiele pytań na nurtujące ich problemy.

Zdobyta wiedza okazała się na tyle istotna, że seniorzy umówili się już na kolejne spotkanie.