Prace wokół zbiornika wodnego w Lisowicach

Strona internetowa

W najbliższych tygodniach Urząd Miejski ogłosi przetarg na budowę strony internetowej kompleksu wodnego w Lisowicach. Ze strony będziemy m.in. czerpać informacje o poszczególnych atrakcjach, godzinach otwarcia, powstających obiektach i planowanych wydarzeniach.

Powstaje park linowy

Przypomnijmy że w nadchodzącym sezonie letnim uruchomiona zostanie ogólnodostępna plaża, restauracja, weekboard (deska wodna) oraz park linowy. Ostatnia z wymienionych atrakcji jest już w fazie budowy. Wykonawca rozpoczął właśnie wznoszenie fundamentów. Park linowy stanie od strony pierwszego wjazdu z kierunku Rochny.

Oczyszczanie zbiornika

Gmina wyłoniła wykonawcę, który wykona dodatkowe czyszczenie zbiornika w Lisowicach. Koszt zadania to 892 tys. zł. Obecnie zbiornik oczyszczany jest w rejonie kąpieliska i weekboardu. Dodatkowe czyszczenie zakłada wybranie mułu z górnego odcinka od strony Rochny. Bez tego rodzaju prac osad mógłby być nanoszony z prądem w rejon plaży i atrakcji wodnych. Prace mają zostać wykonane do końca kwietnia. W maju woda ponownie pojawi się w zbiorniku. Toczą się także rozmowy z Polskim Związkiem Wędkarskim w kwestii ponownego zarybienia zbiornika.

image_pdfimage_print