Prace na drogach

Do dwóch kolejnych inwestycji drogowych przygotowuje się Urząd Miejski w Koluszkach. W minionych tygodniach Gmina otrzymała informację o przyznaniu 2,5 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Polnej w Koluszkach oraz drogi przez Zygmuntów.

Jeśli chodzi o ul. Polną pierwsze prace w drodze rozpoczną się jeszcze w tym roku (szczegóły w najbliższym wydaniu gazety). Natomiast do ciekawej sytuacji doszło w temacie przebudowy drogi przez Zygmuntów. Gmina na powyższe prace pozyskała aż dwa dofinansowania: z budżetu państwa i z UE. Obecnie trwają analizy tego, który w wariantów będzie korzystniejszy, bowiem skorzystać możemy tylko z jednego wsparcia finansowego.

Zakończyły się już prace drogowe w ramach przebudowy ul. Leśnej i ul. Słonecznej w Koluszkach (os. Zieleń). Kontynuowana jest przebudowa ul. Kraszewskiego i ul. Piastowskiej. Bliska zakończenia jest także przebudowa ul. Kościuszki i ul. Zawiłej przy Parku Miejskim w Koluszkach. W ul. Kościuszki położona już została pierwsza warstwa asfaltu.

Wciąż wstrzymane są prace drogowe na dwóch największych osiedlach domów jednorodzinnych w Koluszkach, czyli na os. Łódzkim i Łódzkim II. Zdaniem przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Koluszkach prace stanęły ponieważ wykonawcy wykorzystali zakontraktowaną na dany rok pulę pieniędzy (sprzyjająca pogoda spowodowała że zaplanowane prace mogły zostać wykonane o wiele szybciej), a gmina nie dysponowała wolnymi środkami, które mogły zostać uruchomione na pozaplanowe przyśpieszenie prac.

Z informacji od wykonawcy wynika, że prace na osiedlu Łódzkim wznowione zostaną we wrześniu.


This image requires an alt attribute.

This image requires an alt attribute.

This image requires an alt attribute.

This image requires an alt attribute.
image_pdfimage_print