„Pożegnanie lata” na os. Warszawskim


Na osiedlu Warszawskim odbyło się osiedlowe spotkanie integracyjne, zorganizowane przez przewodniczącą osiedla Janinę Klimek oraz lokalnych radnych do gminy oraz powiatu: Jacka Dudkę, Antoniego Tomczyka oraz Mateusza Karwowskiego.

Mieszkańcy zebrali się przy placu zabaw przy ul. Odlewniczej. Oprócz integracyjnego ogniska połączonego z poczęstunkiem, do dyspozycji dzieci oddane zostały dmuchańce, trampolina bungee oraz tor przeszkód, na którym rozgrywane były konkurencje sportowe. Okazuje się, że nie tylko dzieci lubią pobiegać. Na torze natknęliśmy się na 71-letniego Kazimierza Kalinowskiego z Gałkówka, który z nieskrywaną radością mierzył się z przeszkodami. I robił to szybciej od dzieci. W zabawie sportowej udział wzięło ponad 80 osób z Koluszek, Różycy, Katarzynowa i Gałkówka. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach byli, do lat 5: Lena Pietrzywoda oraz Borys Janeczek, kat. 6-9 lat: Nadia Miksa i Szymon Kostrzewa, kat. 10-13 lat: Alicja Kowalczyk i Łukasz Nowakowski, kat. 14 +: Marzena Kacprzak i Jacek Dudka. Wszyscy startujący otrzymali upominki, najlepsi nagrody.

Wiele frajdy przysporzył najmłodszym także samochód OSP z Koluszek. Któż z nas będąc dzieckiem nie chciał usiąść za kierownicą takiego pojazdu. Ogółem w imprezie integracyjnej uczestniczyło ponad 250 osób, w tym przewodniczący powiatu łódzkiego wschodniego Sławomir Sokołowski i przewodnicząca Rady Miejskiej w Koluszkach Anna Szostak. Impreza trwała od 14.30 do 20.00