Powstała wizualizacja nowego osiedla

Tak ma wyglądać osiedle nowych bloków w Koluszkach. Budynki wielorodzinne powstaną przy ul. Piłsudskiego za cmentarzem. W czterech obiektach zlokalizowanych zostanie blisko 200 mieszkań. Połowa z nich zostanie wyposażona w pierwsze w naszym mieście garaże podziemne. Budowa pierwszego z bloków ma ruszyć już niebawem. Za inwestycję odpowiada firma Tompol Capital z Tomaszowa Maz. Developer działkę o pow. 1 ha nabył od gminy we wrześniu 2021 r. za 2 mln zł.

Przebudowa ul. Piłsudskiego

W związku z planowaną budową powyższych bloków, gmina podpisała również umowę na stworzenie projektu przebudowy ul. Piłsudskiego, na odcinku gdzie mają powstać nowe budynki wielorodzinne. Przy drodze mają pojawić się zatoki parkingowe oraz pasy zieleni. W pobliżu będzie przebiegał także ciepłociąg, włączający bloki w miejski system ciepłowniczy. Przy okazji, dzięki odwodnieniu zlikwidowany zostanie problem gromadzenia się wody u zbiegu ul. Andersa i ul. Piłsudskiego.

Dodajmy, że to już trzecia transakcja, związana ze sprzedażą gminnego terenu, z przeznaczenie pod budownictwo mieszkaniowe. Osiedle Lawendowe przy ulicy Sikorskiego już ma pierwszych mieszkańców, niebawem powinna ruszyć budowa apartamentowców przy ulicy Witosa. W umowach na sprzedaż działek, gmina zamieszcza zapis prawny, zobowiązując developera do pobudowania danej ilości mieszkań w konkretnym terminie.

 

image_pdfimage_print