Powstaje projekt zagospodarowania terenu sportowego przy ul. Zagajnikowej

Wybrano wykonawcę, który stworzy projekt przebudowy kompleksu sportowego przy ul. Zagajnikowej w Koluszkach. To długo wyczekiwana inwestycja w kontekście rozwoju sportu na terenie naszego miasta. Z przebudowy obiektów skorzysta bowiem nie tylko środowisko piłkarskie, ale również lekkoatletyczne.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w dwu wariantach. Najważniejsza zmiana ma dokonać się w kontekście głównego boiska do piłki nożnej. Obiekt wraz z płytą boiska ma zostać całkowicie przebudowany. W projekcie uwzględniona ma zostać budowa nowych trybun, oświetlenia, nagłośnienia oraz systemu nawodnienia i drenażu spełniającego wymogi licencyjne PZPN dla rozgrywek minimum III ligi.
Wokół głównego boiska ma pojawić się bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej wraz z innymi obiektami lekkoatletycznymi, oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalnej lub sztucznej wraz z oświetleniem i ewentualnym zadaszeniem pneumatycznym.
Projekt ma obejmować także budowę budynku szatniowego lub modernizację istniejącego do obsługi boiska Orlik, oraz budowę kortu tenisowego i obiektów rekreacyjnych (np. siłownia zewnętrzna, strefa street workout itp.).
Teren całego kompleksu sportowego ma oczywiście zostać odpowiednio przeprojektowany pod względem logistyczno-komunikacyjnym. Mają pojawić się nowe ciągi komunikacyjne, miejsca parkingowe (także w pasach drogowych bezpośrednio przyległych do obiektu: ul. Żwirki, Traugutta, Polna, Zagajnikowa), nowe ogrodzenie oraz oświetlenie terenu wraz z monitoringiem. W nowy sposób mają zostać także zagospodarowane tereny zielone.

Co ważne, do współpracy przy pracach projektowych Urząd Miejski w Koluszkach zaprasza wszystkie podmioty sportowe korzystające z obiektów przy ul. Zagajnikowej. Ich uwagi i propozycje mają stać się przedmiotem analizy i wymiany niezbędnych informacji.
Projekt ma zostać ukończony do marca 2023 r. Gmina aktywnie szuka również środków finansowych na realizację tego zadania w przyszłości. W tym celu były już składane wnioski o dofinansowanie. Dodajmy jednocześnie, że ze środków budżetu obywatelskiego w pierwszej kolejności na terenie sportowym przy ul. Zagajnikowej pojawi się oświetlenie bocznego boiska.

image_pdfimage_print