Pomogą sięgnąć po dofinansowanie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wraz z Gminą Koluszki podjął działania administracyjne, mające zachęcić i ułatwić mieszkańcom sięganie po dofinansowanie do termomodernizacji i wymiany pieców. Zawarte porozumienie umożliwi Urzędowi Miejskiemu w Koluszkach przyjmowanie wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest ograniczenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Dzięki powyższemu rozwiązaniu mieszkańcy starający się o dofinansowanie nie będą już musieli jeździć w powyższej sprawie do Łodzi.

WFOŚiGW zobowiązał się, że przeszkoli naszych urzędników pod kątem przyjmowania wniosków, przeprowadzania wstępnej weryfikacji i przekazywania już sprawdzonych wniosków do Łodzi.

Co jeszcze istotniejsze, urzędnicy z Koluszek będą pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków. A jest to o tyle ważne, że wnioski są dość skomplikowane merytorycznie i z tego też powodu skutecznie odstraszały  wielu potencjalnych wnioskodawców.  O szczegółach będziemy informować w kolejnych numerach.

image_pdfimage_print