Pomoc kibiców o której mówi cała Polska

O dostawach do szpitali i akcjach pomocowych dla mieszkańców organizowanych przez kibiców FC Koluszki, mówią i piszą już ogólnopolskie media. Niedawno oglądaliśmy ich w Teleexpressie i słuchaliśmy w Radiu Maryja.

– Dla chłopaków wielkie dzięki. Brawo FanClub Widzewa. Wiem, że bardzo dobrze wykonują swoją robotę. Może po tym wszystkim my jako społeczność się jakoś zrewanżujemy – komentuje w internecie działalność kibiców jedna z mieszkanek.

Wpis natychmiast spotkał się ze stosowną odpowiedzią : – Jako przedstawiciel FC Koluszki chciałbym się wtrącić w rozmowę. Największym rewanżem dla nas będzie czynny udział w akcji Zbiórka Dla Szpitali w naszych koluszkowskich sklepach. Oczywiście zachęcamy jako FCK do pozostania w domach bo wiadomo zdrowie ludzkie jest najważniejsze, ale jeżeli ktoś już w tym sklepie musi być, to prosimy o wsparcie. Szpital przy ulicy Spornej to placówka, gdzie przede wszystkim znajdują się oddziały dziecięce, a dobrze wiemy, że w walce z koronawirusem dzieci są bezbronne. Tak więc o nie musimy się troszczyć, aby przerwały tą epidemię. Za kilka lub kilkanaście dni ponownie chcemy się na Spornej pojawić z jeszcze większym wsparciem niż ostatnio.

 

Raport kibiców FC Koluszki

Pomoc dla łódzkich szpitali

28 marca członkowie FC Koluszki Widzew Łódź pojawili się w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi przy ul. Spornej. – Sytuacja w szpitalach nie tylko w Łodzi, ale i w całym kraju, wygląda dramatycznie. Po rozmowie z pracownikami szpitala oraz tym co zobaczyliśmy na własne oczy, byliśmy w dużym szoku, dlatego dzisiejsza pomoc nie była jednorazowa i kontynuujemy zbiórkę najpotrzebniejszych środków do funkcjonowania szpitali w koluszkowskich sklepach – czytamy w komentarzu zamieszczonym przez FC Koluszki.

Na rzecz placówki kibice przekazali:

✅Maseczki ochronne – 900 szt.
✅Płyn do dezynfekcji – 45 litrów
✅Woda mineralna – 555 litrów
✅Płyn czyszczący uniwersalny – 445 litrów
✅Żel do mycia łazienek – 60 litrów
✅Płyn do mycia łazienek – 45 litrów
✅Płyn do pielęgnacji mebli – 15 litrów
✅Papier toaletowy – 572 rolki
✅Ręcznik papierowy – 54 rolki
✅Mydło w płynie – 7 litrów
✅Mydło w kostce – 5 szt.
✅Płyn do podłogi – 5 litrów
✅Płyn do toalet – 4,5 litra

Pracownicy szpitala przy ulicy Spornej składają na ręce wszystkich mieszkańców serdeczne podziękowania za okazaną pomoc.

Pomoc Kibola Dla Seniora, podobnie jak zbiórka w sklepach na terenie gminy Koluszki trwa do odwołania. – Na tę chwilę udało nam się pomóc kilkunastu osobom i w dalszym ciągu czekamy na zgłoszenia pod numerami telefonów: 537 387 589, 728 001 553 – informują kibice.

 

ROZLICZENIE zbiórki pieniędzy:
Z portalu zrzutka.pl na którym zgromadzono 5845,00 zł zakupiono:
✅Maseczki ochronne – 650 szt. / 1995,00 zł
✅Płyn do dezynfekcji – 45 litrów / 850,00 zł
✅Chemia do utrzymania czystości – 565 litrów / 1680,00 zł
Budżet: 1320,00 zł (środki te przeznaczono na kolejną turę pomocy dla łódzkich szpitali)

 

image_pdfimage_print