Pół tysiąca rowerów na nowej ścieżce

Ścieżki rowerowe w Gminie Koluszki stają się rzeczywistością. Rajd Rowerowy, który wyruszył w minioną niedzielę spod Urzędu Miejskiego w Koluszkach stanowił jednocześnie oficjalne otwarcie nowej rowerostrady po dawnym torze kolejowym. Przedsięwzięcie zgromadziło ok. pół tysiąca miłośników jazdy na rowerze. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Koluszek – Waldemar Chałat wspólnie z członkami Stowarzyszenia Historia Koluszek. Uczestnicy imprezy podziwiali walory przyrodnicze i rekreacyjne Gminy Koluszki. Nowa trasa z Koluszek do Redzenia Starego liczy sobie 7,5 km i łączy się z już wcześniej wybudowaną trasą Redzeń – Wierzchy. Pozwala to podobnie jak to miało miejsce podczas rajdu zrobić pętlę o długości ok. 16 km. Na terenie świetlicy w Redzeniu został zorganizowany półmetek rajdu, uczestnicy mogli posilić się i wypocząć. Czas spędzony na półmetku umiliła muzyka tematycznie związana z podróżami rowerowymi.

To była impreza, która jeszcze raz dobitnie pokazała, że koluszkowianie kochają rodzinne przejażdżki rowerowe, a Urząd Miejski w Koluszkach chcąc sprostać oczekiwaniom swoich mieszkańców podejmuje liczne działania nie tylko na rzecz rowerzystów ale też promowania zdrowego i ekologicznego trybu życia.

Jak podkreśla Dyrektor ds. Inwestycji Mateusz Karwowski planowane są kolejne ścieżki rowerowe, m.in. przedłużenie ścieżki rowerowej po torze kolejowym w kierunku ulicy Warszawskiej oraz do Regien, a po uregulowaniu stanów prawnych nieruchomości – przez las do Będzelina. Na ukończeniu jest też jest budowa systemu roweru publicznego.

Mając na względzie ogromną frekwencję, cel rajdu w postaci promocji aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodziny, najbliższych i sąsiadów oraz poznawanie uroków ziemi koluszkowskiej został osiągnięty!

Organizatorzy dziękują Agnieszce Pysklak – Sołtysowi Starego Redzenia oraz mieszkańcom sołectwa za przygotowanie ogniska dla uczestników rajdu.

image_pdfimage_print