„Pociągiem do…” z Filharmonią Łódzką


„Jeśli pociąga cię nieznane, jeśli lubisz przygody, wsiądź do pociągu jadącego do Koluszek, które są nie tylko słynną stacją przesiadkową, ale i miejscem magicznym. Przynajmniej będzie tak w sobotni sierpniowy wieczór, kiedy z parku przy Dworcu Głównym udamy się na kraniec świata, do krainy marzeń, w której wszystko, co złe, zostaje w tyle za sprawą trzymanego w ręku zielonego kamyka…”. Tak na internetowym facebooku reklamują zbliżające się wydarzenie muzyczne, organizatorzy „Kolorów Polski”, czyli Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej. Motywem przewodnim przedstawienia słowno-muzycznego w Koluszkach, ma być kolej. Nie zabraknie zatem dobrze znanych melodii i piosenek Maryli Rodowicz czy Ryszarda Rynkowskiego. „Sama nazwa Koluszki sugeruje motyw podróży, motyw mijających się pociągów, tęsknoty, rozstania, poszukiwania nowego miejsca. I tym miejscem nie musi być przysłowiowa miejscówka, lecz efemeryczne swoje miejsce na Ziemi” – dodają łódzcy artyści. Cóż, nie pozostaje nam zatem nic innego, jak przybyć na koncert i „wsiąść do pociągu, lecz z pewnością nie byle jakiego”. PAMIĘTAJMY: 8 sierpnia 2015, 19.00 Koluszki, amfiteatr w Parku Miejskim przy Dworcu w Koluszkach (scena plenerowa).

Wydarzenia towarzyszące:
• Zwiedzanie dawnego osiedla pracowników PKP (osiedle robotnicze z końca XIX w.) z przewodnikiem, 16.00 (zbiórka przy amfiteatrze w Parku Miejskim)
• Wystawa eksponatów związanych z koleją. Emisja spotów i filmów o Koluszkach Miejski Ośrodek Kultury i Kino Odeon 3D, ul. 3 Maja 2, 16.00–19.00
• Zwiedzanie nowego pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na stacji
• Wystawa fotografii „Koluszki dawniej i dziś ” Park Miejski, od 16.00