Po świętach rusza przebudowa ul. 11 Listopada

Po świętach wielkanocnych rusza przebudowa ul. 11 Listopada w Koluszkach. Ze względu na konieczność zakończenia rozbudowy Komendy Policji, w pierwszym etapie przebudowany zostanie odcinek od Komendy do drugiego zjazdu do Urzędu Miejskiego (naprzeciw ul. Budowlanych).

Na całej długości sfrezowany zostanie asfalt, by przygotować teren pod wymianę sieci wodociągowej, budowę kanalizacji sanitarnej oraz długo wyczekiwanej kanalizacji deszczowej, odprowadzającej wodę z ul. 11 Listopada. Na wysokości zjazdu do odlewni i POL-HUNu umieszczony zostanie wlot kanalizacji deszczowej. Kanał zostanie poprowadzony za odlewnię i dalej podłączony do oczyszczalni. Wzdłuż drogi od Komendy Policji do ul. Budowlanych budowany będzie również chodnik oraz nowa zatoka autobusowa.
Generalnie, na czas przebudowy, remontowany odcinek traktowany będzie jako zamknięty dla ruchu samochodowego (dopuszczony zostanie jedynie ruch pieszych). Po świętach rozpoczną się drobne prace przygotowawcze, niemające wpływu na przejezdność. Natomiast samo zamknięcie drogi nastąpi od 20 kwietnia. Pomimo całościowego wyłączenia z ruchu, nie wyklucza się jednak, że przy mniej intensywnych pracach, lub na noc po unieruchomieniu maszyn, na drodze będą rozmieszczane światła umożliwiające przejazd wahadłowy. W związku z budową, pojawi się również zakaz parkowania przy cmentarzu. Nie ustalono jeszcze czy zakaz będzie obowiązywał na długości całego cmentarza. Bez względu na podjęte decyzje, władze miasta zachęcają do tego, by w drodze na cmentarz samochody parkować na rynku lub na parkingu od strony osiedla bloków.
Kierowcy zmierzający do Urzędu, odlewni lub firmy POL-HUN, kierować będą się objazdem przez Felicjanów. Zjazd z ul. 11 Listopada od strony Katarzynowa będzie odbywał się na wysokości ul. Budowlanych. Przez parking pod Urzędem zostanie wydzielony barierkami pas ruchu dla TIR-ów.
W przyszłym tygodniu rozpoczną się rozmowy z administratorami nieruchomości położonymi wzdłuż modernizowanego odcinka drogi. Konsultacje zostaną przeprowadzone również z proboszczem parafii, ponieważ wraz z pracami na drodze remontowane będzie ogrodzenie cmentarza. Modernizację tę w swoim zakresie przeprowadzi parafia.
Przebudowa kolejnych odcinków ul. 11 Listopada prowadzona będzie etapami na obszarze od ronda do bocznicy kolejowej przy odlewni. Prace potrwają do świąt Wszystkich Świętych.
O przewidywanych utrudnieniach oraz postępach prac, władze miasta będą na bieżąco informować za pośrednictwem gazety TwK.

image_pdfimage_print