Po nowym roku ruszą zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków

Od stycznia na terenie naszej gminy organizowane będą zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków. Zajęcia będą odbywały się bez udziału finansowego rodziców. Środki na ich realizację pochodzą z dotacji, jaką gmina pozyskała z unijnego programu w ramach projektu „II edycja Przedszkola z Klasą w Gminie Koluszki”. 

Projektem objęte są wszystkie przedszkola na terenie naszej gminy. Plan zajęć został skonstruowany na podstawie ankiet, jakie zostały przeprowadzone wśród rodziców dzieci. W każdej z przedszkolnych placówek będą organizowane zajęcia z języka angielskiego, plastyki oraz tańca. Dodatkowo w przedszkolach na terenie Koluszek, zgodnie ze zgłoszoną przez rodziców potrzebą, odbędą się zajęcia z szachów. Najwięcej chętnych zgłosiło się na zajęcia językowe. Ilość godzin została dostosowana do ilości chętnych. Co ważne, zajęcia będą prowadzone po godz. 13.00, a więc już po zakończeniu podstawy programowej. Grupy będą liczyć od 8 do 12 osób. Uwaga: rekrutację organizują w swoim zakresie poszczególne placówki przedszkolne, a zatem tam rodzice dokonują zapisów swoich dzieci.  

Dodajmy, że zajęcia dodatkowe nie będą prowadzone przez zewnętrznych instruktorów, ale przez wychowawców pracujących w danym przedszkolu.         

 

image_pdfimage_print