Planetarium i ścianka wspinaczkowa w nowym skrzydle „Dwójki”


Rada Miejska w Koluszkach stosowną uchwałą przypieczętowała przystąpienie do współpracy z powiatem przy rozbudowie budynku koluszkowskiej „Dwójki”. 14 listopada gmina złoży wniosek o pozyskanie środków unijnych na dofinansowanie powyższej inwestycji.

Poniżej zamieszczamy wizualizacje, które prezentują ostateczny kształt obiektu. Najnowszym elementem, który został dokooptowany do projektu, to planetarium. Kopuła z teleskopem umieszczona na dachu budynku, będzie połączona z klasą fizyczną. Budynek zostanie wyposażony w windę, którą osoby niepełnosprawne będą mogły dostać się do planetarium oraz na dach nowego skrzydła. Dach będzie pełnił bowiem również funkcję tarasu widokowego.

Choć pod zarządem szkoły podstawowej, planetarium będzie oczywiście również wykorzystywane przez liceum, które jest współgospodarzem nowego skrzydła.

Jak na nowoczesny budynek przystało, w obiekcie zostanie zastosowana fotowoltaika, umożliwiająca pozyskiwanie tańszego prądu przy pomocy energii słonecznej. Kolorystka i użyte materiały drewnopodobne, stworzą również ciekawy efekt wizualny, współgrający z pobliskim parkiem. Ostatni z elementów, który w ostatniej chwili został dołączony do projektu, to ścianka wspinaczkowa. Ścianka zostanie umiejscowiona wewnątrz budynku, w pobliskiej sali gimnastycznej, którą wykorzystuje obecnie liceum.

Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem budowy, jeszcze tej zimy już po zakończeniu okresu lęgowego ptaków, nastąpi wycinka drzew na terenie gdzie w przyszłości stanie nowe skrzydło szkoły. Sama budowa ma ruszyć na wiosnę 2020 r.