Paweł Lewiak czwarty w Olimpiadzie Wiedzy Turystycznej w Zakopanem!

Dość pechowo dla ubiegłorocznego zwycięzcy Pawła Lewiaka zakończył się występ w 34. Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Zakopanem.

 W pierwszym dniu  odbywały się eliminacje, a w nim m.in.: test składający się z 60 pytań obejmujących wiedzę o Unii Europejskiej, Polski i Chorwacji, ocena odległości w terenie, oraz miejska gra terenowa polegająca na znalezieniu w ciągu 3 godzin sześciu punktów wyznaczonych przez organizatora na terenie miasta Zakopane. W tej bardzo ciekawej grze nasi zawodnicy w czasie 2,35 godzin przeszli ponad 17 kilometrów, odnaleźli wszystkie miejsca w tym m.in.: dom rodzinny Bronisława Czecha, Muzeum Tatrzańskie, czy Pomnik “Prometeusz Rozstrzelany”.  Po obliczeniu punktów z eliminacji, do ścisłego finału z naszej 8-osobowej ekipy zakwalifikował się Paweł Lewiak.

W finale, każdy z 9 uczestników losował zestaw składający się z 10 pytań. Po bardzo emocjonującej i stresującej walce, wraz z czwórką innych zawodników nasz reprezentant zdobył 14 punktów, będąc na drugim miejscu. Niestety w dogrywce podał błędną odpowiedź i spadł na czwarte miejsce. Koluszki jak i powiat łódzki wschodni zajęły szóste miejsce, województwo łódzkie piąte.

image_pdfimage_print