Pasja czytelnicza wśród uczniów ZSP nr 2 w Koluszkach

W terminie od dnia 24 do 26 listopada 2017 r. w Hali Expo w Łodzi miała miejsce jedna z ważniejszych imprez łódzkiego świata czytelniczego, tj. VII edycja Salonu Ciekawej Książki. Do miłośników czytania, których gromadzi to wydarzenie dołączyli także uczniowie I klasy technikum mechatronicznego ZSP nr 2 w Koluszkach wraz z opiekunkami A. Gałką i I. Walczak, które zarażają pasją czytania młodzież w swojej szkole.

Na salonie można było zobaczyć imponującą ofertę rynku księgarskiego, zapoznać się z nowościami jak i zakupić bestsellery oraz nowości książkowe a także wziąć udział w spotkaniach z popularnymi autorami. Swoją ofertę przedstawiło blisko stu wystawców. Gościem specjalnym była niemiecka pisarka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla Herta Müller.

Wśród wydarzeń towarzyszących ważne miejsce zajęły warsztaty edukacyjne i zabawy dla dzieci i młodzieży promujące zamiłowanie do książek i rozwijające nawyk czytania.

Gratką dla miłośników była strefa fantastyki, w ramach której odbywały się spotkania z autorami książek fantasy i sci-fi oraz panele dyskusyjne, których uczestnicy dyskutowali m.in. o popkulturze, fikcyjnych światach stworzonych przez literaturę popularną.

Salon Ciekawej Książki to także doskonała okazja do „polowania” na książki w atrakcyjnych cenach co skrzętnie wykorzystali uczniowie szkoły na Budowlanych. Wyjazd na targi książki był kolejnym z działań promujących czytelnictwo w ZSP  nr 2. Warto nadmienić, że placówka  zakupiła w tym roku szkolnym do biblioteki szkolnej  ponad 600  pozycji książkowych  w ramach  „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

image_pdfimage_print