Ożywienie budowlane na drogach


Wraz z końcem zimy przyśpieszają prace na drogach. Gminę czeka gorący sezon drogowy, bowiem w tym roku na ten cel zamierza przeznaczyć ponad 27 mln zł. Już obecnie poza łataniem, zamiataniem i odmalowywaniem pasów, prowadzonych jest wiele dużych inwestycji drogowych.

Felicjanów – Jeziorko

Zakończyła się przebudowa drogi łączącej Felicjanów z Jeziorkiem. Nowa nawierzchnia pojawiła się na długości 570 m. Koszt zadania to 239 tys. zł.

Lisowice – Kędziorki

Na północy gminy trwa budowa drogi, która ułatwi dotarcie do kompleksu wodnego w Lisowicach, od strony Brzezin. Inwestycję realizuje powiat łódzki wschodni i gmina Koluszki. Budowa odcinka o długości 2 km od Lisowic do miejscowości Kędziorki, potrwa do końca czerwca. Obecnie z ruchu wyłączony jest odcinek od DPS do mostku. Od środy drogowcy przeniosą się na trasę w kierunku Brzezin. Droga będzie nieprzejezdna.

Drogi osiedlowe

Zaawansowane prace drogowe realizowane są na osiedlach Łódzkie i Łódzkie II. Obecnie budowa toczy się m.in. w ulicach: Kwiatowej, Łącznej, Pileckiego, Szymborskiej, Szaflarskiej, Zwycięstwa, Wschodniej i Krasickiego.

Chodnik w Żakowicach

Do świąt ukończona ma zostać budowa chodnika przy ul. Koluszkowskiej w Żakowicach. O inwestycję mocno zabiegali mieszkańcy tej części gminy.

Prace przy parku

W ul. Kościuszki w Koluszkach powstaje kanalizacja deszczowa oraz wodociąg. Po zakończeniu prac podziemnych na ulicy pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.