Otwarcie nowego placu zabaw na osiedlu Natolin

W piątek 21 września o godzinie 16 na osiedlu Natolin  otwarty został nowy plac zabaw, choć cieszy on najmłodszych mieszkańców Koluszek już od 2 tygodni. Plac Zabaw znajduje się na terenie OSiR, przy ulicy Zagajnikowej.  Uroczystego otwarcia obiektu, w obecności około 150 dzieci z rodzicami i opiekunami,  dokonał burmistrz Waldemar Chałat. Plac został następnie poświęcony przez księdza proboszcza Grzegorza Świtalskiego a wstęgę przecięły zgromadzone dzieci, wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Szostak, Dyrektor Przedszkola nr 3 Bożeną Ogińską oraz zaproszonymi gośćmi.

Urządzenia zamontowane na placu zabaw dają dużo radości dzieciom, podłoże zostało wyłożone bezpieczną nawierzchnią. Po skateparku jest to następna inwestycja na terenie OSiR, na którym planowane są dalsze inwestycje.
Z inicjatywą budowy placu zabaw dostępnego dla wszystkich dzieci na osiedlu po zachodniej części Koluszek występowali do burmistrza:  przewodniczący osiedla Natolin Dariusz Borkowski, radny Piotr Stefańczyk i sami mieszkańcy, którzy zbierali głosy popierające budowę.

Inwestycja została dofinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego, w formie dotacji celowej dla Gminy Koluszki w kwocie 85 tys. zł. Całkowity koszt budowy to 212 tyś. zł.  Gmina Koluszki przeznaczyła na ten cel 127 tyś. zł.
Po oficjalnym otwarciu odbyła się impreza osiedlowa przy muzyce. Uczestnicy mogli też skosztować lodów, waty cukrowej i pizzy. Zabawa  trwała do zmierzchu. Otwarcie placu zabaw i imprezę osiedlową przygotowała dyrektor OSiR Renata Budziarek i przewodniczący osiedla Natolin, Dariusz Borkowski.

image_pdfimage_print