Otwarcie basenów i koncert w Lisowicach

„U nas weekend rozpoczyna się już w czwartek”

Otwarcie basenów i koncert w Lisowicach

Od 12 lipca nad zbiornikiem wodnym w Lisowicach rozpocznie się cykl imprez, promujący tworzenie parku wodnego. Zabawa będzie zaczynać się już w czwartek i trwać do niedzieli.

ENEJ, MYSLOVITZ i Pakosińska

Otwarcie uświetnią koncerty w wykonaniu zespołów ENEJ i MYSLOVITZ. Zagrają także „Sokół Orkestar” oraz góralska kapela „Póki co”. Imprezę poprowadzi Katarzyna Pakosińska, znana artystka kabaretowa. Poza konferansjerką, pani Katarzyna w swoim unikatowym stylu zadba także o stosowną rozrywkę dla publiczności.

Strefa gastronomiczna

Przy basenach zostanie także uruchomiona strefa gastronomiczna. Będą foodtrucki, kuchnia meksykańska, lody. Dzięki temu wypoczynek będzie można połączyć z dłuższym pobytem nad wodą.

Telebim i telewizja

Koncert oprócz czystej rozrywki, będzie nosił także znamiona edukacji. Strefa muzyczna zostanie bowiem wyposażona w telebim, na którym będzie prezentowanym projekt parku wodnego w Lisowicach, a więc wszystko to co do 2019 r. powstanie nad zbiornikiem. Dodajmy, że koncertowi będzie towarzyszyć ekipa telewizji. Co bardziej śmiali mieszkańcy będą mieli zatem okazję do wystąpienia przed kamerą. A całodniowe wydarzenie zostanie uwiecznione i wyemitowane w programie TVP Łódź „Projekt Lisowice” (emisja w każdą niedzielę o godz. 18.00).

 Wspólny przejazd i ognisko w Lisowicach

Rowerowa „masa krytyczna”

13 lipca zorganizowana zostanie koluszkowska MASA KRYTYCZNA, czyli wspólny, wielki przejazd rowerowy mieszkańców spod Urzędu do Lisowic. Wyjazd o godz. 17.00. Po dotarciu do celu na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami. Poza tym każdy z rowerzystów otrzyma bezpłatny bilet wstępu na basen, do wykorzystania w dowolnym terminie. Przejazd będzie odbywał się w rekreacyjnym tempie. Do zabawy zapraszamy zatem również rodziców z dziećmi, czy osoby starsze które rzadziej korzystają z jednośladów.

 Zawody wędkarskie dla mieszkańców

 13 lipca nad zalewem w Lisowicach, Polski Związek Wędkarski Brzeziny Koło nr 12 zorganizuje zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Konkurs z nagrodami będzie polegał na rzutach do celu. Zapisy na miejscu. Zapraszamy w godz. 15:00-19:00, zapowiada się świetna zabawa.

Pokazy ratownictwa wodnego

15 lipca osoby wypoczywające nad zalewem będą miały okazję do obejrzenia pokazów ratownictwa wodnego w wykonaniu jednostki ze straży pożarnej. Bardzo rzadko widujemy strażaków w tego rodzaju nietypowych akcjach, tym większą ciekawość może wzbudzać posiadany sprzęt i procedury ratownicze.

Wakacyjne kino pod chmurką

Po otwarciu sezonu letniego w Lisowicach kolejny weekend upłynie w tematyce filmowej. W dniach 19-22 lipca nad zalewem zorganizowane zostanie kino plenerowe, czyli duży ekran, leżaki i wciągające seansy filmowe. Pierwszy dzień to spotkanie z polską komedią. W kolejnych dniach wyświetlane będą komedie zagraniczne, horrory oraz sensacje. Każdego dnia zaprezentowane zostaną dwa filmy.

(pw)

Załączniki do pobrania

  • jpg lisowice okl
    Data dodania: 6 lipca 2018 13:40 Rozmiar pliku: 560 kB Pobrania: 770
image_pdfimage_print