Ostatkowy Bal Mistrzów Dobrej Zabawy

„Zapusty na 102!” – takimi słowami w ostatni wtorek karnawału zakończono ostatkowy Bal Mistrzów Dobrej Zabawy. Odbył się on w szkolnej świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Koluszkach. Międzypokoleniowa zabawa ostatkowa była wyśmienita i przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów – dyrektora, nauczycieli i uczniów Technikum Nr 1 oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Koluszkach, którzy do wspólnego szaleństwa już po raz trzeci zaprosili członków Akademii Wieku Dojrzałego. Wszyscy uczestnicy balu, zarówno młodzież, jak i seniorzy,  wystąpili, jak nakazuje tradycja, w misternie przygotowanych przebraniach. Takiej galerii przebierańców nikt się nie spodziewał. Wspólnie bawili się m. in. Lekarka, Arabka, Kowboj, para Hiszpanów, Czarownica, Superwoman, Pszczółka, Muszkieter. Niewątpliwym królem balu został jednak Posąg, a królową – Zakonnica.

Podczas ostatkowej zabawy przebierańcy wzięli udział w konkursach i zabawach. Nie obyło się bez karaoke. Młodzież przybliżyła seniorom historię zapustów, zwanych również kusakami. Uhonorowane zostały także wszystkie kobiety z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Uczniowie ZSP Nr 1 w Koluszkach przygotowali dla Pań niespodziankę. Profesor Siucin z pierwszej klasy technikum wygłosił wykład na temat płci niewieściej. Uświadomił zgromadzonym ogromną różnorodność panującą w szeregach piękniejszej części rodzaju ludzkiego. Udowadniał, że wśród kobiet można wyróżnić  różne typy, od siatkarki i zapaśniczki po kujonkę i bizneswoman.

Ostatkowy Bal Mistrzów Dobrej Zabawy przeszedł już do historii. Pozostały już tylko wspomnienia i zdjęcia. Ale przecież czas tak szybko płynie, a kolejny karnawał już za rok.

image_pdfimage_print