Ofensywa gazowa

Kończy się drugi etap gazyfikacji osiedla Warszawskiego w Koluszkach. Gazownia na własny koszt wymieniła rury, zwiększając średnicę i tworząc kilkadziesiąt nowych przyłączy w ulicach: Żeliwnej, Żelaznej, Złotej, Stalowej i Srebrnej. Dzięki temu osiedle jest gotowe na likwidację kolejnych pieców węglowych i redukcję zanieczyszczeń.

Przebudowa gazociągu to swego rodzaju kontynuacja prac prowadzonych przez gminę dwa lata temu w ul. Odlewniczej i ul. Żelaznej.

Jednocześnie do Urzędu Miejskiego w Koluszkach wpłynęła prośba ze strony zakładu gazowniczego, o uzgodnienie warunków budowy sieci gazowej przez sołectwo Borowa. Miejscowość ta to obecnie biała plama na mapie dostarczania błękitnego paliwa. Przypomnijmy, że w ostatnich latach zgazowany został teren wokół Borowej, na skutek poprowadzenia sieci gazowej od Różycy do Gałkówka.

Na linii gazownia-gmina toczy się oczywiście wiele innych rozmów. Na najbliższe trzy miesiące zaplanowano szereg spotkań w sołectwach i w osiedlach miejskich w temacie nowych miejsc do lokalizacji sieci gazowej. Powyższe instytucje będą wspólnie zachęcać do przyłączania się do instalacji w ranach programu walki o czystsze powietrze.

image_pdfimage_print