Obowiązkowe deklaracje złożyło jedynie 35 proc. osób

Przypominamy, że do 30 czerwca 2022 roku właściciele domów jednorodzinnych i lokali mieszkalnych, administratorzy nieruchomości mają obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej sposobu ogrzewania budynków. Obowiązek dotyczy nie tylko domów w których mieszkamy, ale wszystkich obiektów które są ogrzewane i do nas należą.

UWAGA: Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Na osoby, które nie złożą wymaganej deklaracji, będą nakładane grzywny w wysokości od 500 zł do 5000 zł. Kary są niezależne od gminy, wypływają z obowiązku ustawowego.

Obecnie na terenie naszej gminy znajduje się 9345 nieruchomości objętych powyższym obowiązkiem. Choć termin składania deklaracji upływa już za dwa tygodnie, złożyły je jedynie 3282 osoby, czyli 35 proc.

 

Deklarację można złożyć w następujący sposób:

– w formie elektronicznej bezpośrednio do bazy Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków za pośrednictwem strony internetowej https://ceeb.gov.pl/ ;

– w wersji papierowej w Kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Koluszkach na drukach stanowiących załącznik do artykułu.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego po wpisaniu w wyszukiwarce hasła: Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków – FAQ.

image_pdfimage_print