Objazdy wiaduktu

Przypominamy, że 8 listopada zamknięto wiadukt w Koluszkach. Z ronda Jana Pawła II nie zjedziemy zatem na drogową przeprawę nad torami, by przejechać na drugą stronę miasta. Najbliższy objazd znajduje się w Felicjanowie. Pierwszy przejazd kolejowy prowadzi nas przez Felicjanów i ulicę Krańcową do ul. Brzezińskiej w Koluszkach. Drugi przejazd w Felicjanowie kieruje nas do Erazmowa. W Erazmowie do wyboru mamy dwie trasy: przez pola do strefy ekonomicznej i ul. Nasiennej, lub przez pola i las do ul. Naftowej z wyjazdem na drogę wojewódzką. 

Na ul. Naftowej wciąż możemy jeszcze natknąć się na utrudnienia w ruchu, ale droga jest już całkowicie przejezdna. Na całej długości trasy od Erazmowa do naftobaz położono już asfalt. Jeśli chodzi o drogę od Erazmowa do strefy ekonomicznej, w poniedziałek wylewano jeszcze asfalt. Obecnie trasa jest już przejezdna. Niestety na skutek problemów z wykupem części pasa drogowego przez pola, na odcinku o długości ok. 100 metrów pas drogi został zwężony z 5,5 metra na 3 metry. Kierowcy muszą się liczyć ze znacznymi utrudnieniami podczas wymijania.     

Pamiętajmy również, że od naftobaz przez os. Czarneckiego prowadzi czynny tor kolejowy. Co prawda sporadycznie, ale czasami możemy natknąć się na pociąg z cysternami. Uważajmy. Budowa nowego wiaduktu ma toczyć się przez cały 2022 r.   

 

image_pdfimage_print