Obchody 100-lecia Niepodległości w Koluszkach

Świętowanie rozpoczynamy już 9 listopada. Tego dnia dokładnie o godz. 11:11 przed biblioteką w Koluszkach wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego. W tym samym czasie nasz hymn państwowy zabrzmi w szkołach na terenie Gminy Koluszki. Po odśpiewaniu hymnu biblioteka zaprasza na wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych.

10 listopada zgodnie z wieloletnią tradycją po mszy św. o godz. 18:00 zorganizowany zostanie przemarsz z kościoła na cmentarz, połączony z odczytaniem Apelu Poległych. Oddanie hołdu nastąpi przy nowym grobie żołnierzy i ofiar cywilnych pomordowanych podczas II wojny światowej.

11 listopada obchody rozpoczną się mszą św. o godz. 10:00 w kościele NP NMP w Koluszkach. Po mszy spod kościoła wyruszy patriotyczny pochód. Punktem docelowym marszu będzie Pomnik Orla Białego przy ul. 3 Maja, gdzie nastąpi złożenie kwiatów oraz przemówienia okolicznościowe. Uroczystość zakończy odśpiewanie pieśni patriotycznych przez uczniów SP w Gałkowie Dużym.

Wieczorem koluszkowski samorząd zaprasza na wydarzenia artystyczne. O godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbędzie się przedstawienie o tematyce niepodległościowej w wykonaniu uczniów z ZSP nr 2 w Koluszkach. Z kolei o godz. 19:00 i 20:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Koluszkach zorganizowane zostaną dwa pokazy tańczących fontann do rytmu muzyki patriotycznej. Efektownej wizualizacji będą towarzyszyć ciekawe motywy muzyczne m.in. ze znanych seriali jak „Korona Królów”, czy „Czas Honoru”, ale również bardziej tradycyjne utwory, jak „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Pierwsza Brygada”. Serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania niepodległości.

image_pdfimage_print