Nowy szlak do Częstochowy

Ruszyły przygotowania do koluszkowskiej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku pątnicy muszą szykować się na kilka istotnych zmian, związanych z nowym przebiegiem trasy.

Pielgrzymka wyruszy dzień wcześniej, czyli 20 sierpnia. Pierwsza zmiana na trasie zajdzie już 21 sierpnia. Pątnicy po obiedzie w Piotrkowie (fara), do Rozprzy podążą nie drogą krajową, a boczną przez miejscowość Bujny. Trzeciego dnia nastąpi zmiana noclegu. Pielgrzymi będą nocować w miejscowości Dmenin. Do powyższej wioski droga będzie zmierzać przez Gorzkowice. 4 dnia nocleg tradycyjnie zostanie zorganizowany w Witkowicach, ale w drodze do tej miejscowości pielgrzymi udadzą się przez Gidle. W sanktuarium Matki Bożej odbędzie się także msza święta (nie będzie jej w Witkowicach).

Do Częstochowy pątnicy dotrą 24 sierpnia. Powrót zaplanowano na 26 sierpnia, tradycyjnie pociągiem. Uroczysta Msza św. kończąca pielgrzymkę zorganizowana zostanie 1 września o godz. 18.00. Kierownikiem XXVIII koluszkowskiej pieszej pielgrzymki będzie ks. Szczepan Zacha. Powyższa podróż do miejsca kultu, będzie jednocześnie ostatnim zadaniem ks. Szczepana, realizowanym w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Po zakończeniu pielgrzymki kapłan przechodzi do parafii w Będkowie.

Zapisy na pielgrzymkę od 12 sierpnia.

image_pdfimage_print