Nowy monitoring pokazał swoje walory

Choć jeszcze przed oficjalnym odbiorem, nowy system monitoringu miejskiego ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy. W ostatnich dniach te z kamer, które funkcjonują już w pełnym zakresie, namierzyły aż 4 kolizje drogowe oraz zdarzenie z zarysowaniem samochodu. Do kolizji doszło na skrzyżowaniach: Ludowa/Kościuszki, Przejazd/Armii Krajowej oraz w Felicjanowie. Monitoring ułatwił odtworzenie zdarzeń i wytypowanie sprawców kolizji.
Dodajmy, że nagrania są udostępniane służbom mundurowym, po wcześniejszym zgłoszeniu policji danego zdarzenia drogowego przez poszkodowanych.
Donosił na innych, teraz doniesiono na niego
Kamery monitoringu obserwujące teren wokół rynku w Koluszkach, namierzyły także mieszkańca, który szczególnie w tym roku daje się mocno we znaki osobom przyjeżdżającym na nasze lokalne targowisko. Mężczyzna ten robi zdjęcia źle zaparkowanym samochodom i wzywa policję do każdego najmniejszego uchybienia w przepisach o ruchu drogowym. Tym razem mieszkaniec ten sam nie ustrzegł się błędu. Kamery uchwyciły sytuację, gdy wychodził on na jezdnię w niedozwolonym miejscu, zmuszając do wymijania go przez przejeżdżające samochody. Na podstawie zarchiwizowanego nagrania policja wszczęła już stosowne postępowanie. Ponieważ mężczyzna stwarzał zagrożenie na drodze, grozi mu mandat karny.

image_pdfimage_print