Nowinki projektowe Klubu Seniora

Do końca roku mają zakończyć się prace budowlane, związane z tworzeniem pomieszczeń pod Klub Seniora w Koluszkach. Przypomnijmy, że powstaje on w budynku dawnego przedszkola przy ul. Budowlanych. Projekt przewiduje wyburzenie kilku wewnętrznych sal, tworząc z trzech pomieszczeń jedno duże. Dla polepszenia funkcjonalności, powstałe w ten sposób olbrzymie pomieszczenie zostanie wyposażone w przesuwaną ściankę. Dzięki temu w zależności od potrzeb, sala będzie mogła być wykorzystywana na różne sposoby: jako wielka sala na specjalne spotkanie, lub jako dwa pomieszczenia do codziennych potrzeb.
Oprócz powyższych pomieszczeń klub ma dysponować mini zapleczem kuchennym, pomieszczeniem na biuro oraz gabinetem z przeznaczeniem na odnowę biologiczną i ćwiczenia fizyczne. W skład pomieszczeń wejdą także obszerny hol, dwie łazienki z toaletami oraz łazienka dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku to 239 m kw.
Według wstępnych założeń, po zakończeniu prac budowlanych, pierwszy kwartał 2022 r. ma zostać przeznaczony na aranżację wnętrz. Seniorzy mogliby się zatem rozgościć w swoim klubie jeszcze przed wakacjami. Koszt przebudowy szacowany jest na ok. 400 tys. zł. Na powyższe zadanie gmina pozyskała dotację w wysokości 200 tys. zł.

image_pdfimage_print