Nowe przedszkole ma zostać oddane w tym roku

Ostatnie miesiące to nagłe przyśpieszenie w postępie prac związanych z budową nowego przedszkola przy ul. Budowlanych. Szkielet budynku jest już wzniesiony. Zamontowano okna i częściowo przykryto dach. Obecnie trwają parce związane z montażem systemu wentylacyjnego oraz dociepleniem. Rozpoczęły się także prace wykończeniowe. W niektórych pomieszczeniach kładziona jest już glazura.

Choć budynek jest jeszcze w stanie surowym, już można ocenić warunki w jakich będzie funkcjonować przedszkole. Po wejściu do budynku w oczy rzuca się przede wszystkim przestronny, oszklony korytarz, od którego odchodzą poszczególne sale. Wrażenie robi także wielkość poszczególnych pomieszczeń, w których przebywać będą dzieci.

Widać już także zarys ogrodu zimowego. Będzie to przeszklone pomieszczenie na obrzeżach budynku, w którym bez konieczności wychodzenia na powietrze, przedszkolaki będą mogły przebywać w otoczeniu przeróżnych roślin. Latem drzwi ogrodu będą rozsuwane, a tym samym stanie się on integralną częścią zieleni wokół przedszkola. W ogrodzie nauczyciele będą mogli prowadzić eksperymenty i innowacje pedagogiczne, a zimą obserwacje przyrodnicze.

Charakterystycznym elementem budynku są także wysokie okna, przez które wpada duża ilość światła słonecznego.

Przypomnijmy, że przedszkole przygotowywane jest na sześć oddziałów. Obiekt dysponować będzie również przestronnymi szatniami, pralnią, gabinetem dla pedagoga-logopedy oraz pełnym pionem kuchennym. Każda sala wyposażona będzie w schowek i łazienkę z urządzeniami sanitarnymi dostosowanymi rozmiarem do wieku dzieci.

Nowe przedszkole ma przyjąć podopiecznych we wrześniu 2019 r. Zdaniem nowego wykonawcy jest to realny termin.

image_pdfimage_print