Nowe przedszkole już prawie gotowe

Ku końcowi zmierza budowa nowego przedszkola przy ul. Budowlanych. Budynek jest już wzniesiony. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Z większych zaplanowanych prac, do ukończenia pozostał jeszcze ogród zimowy, czyli przeszklone pomieszczenie na obrzeżach budynku, w którym bez konieczności wychodzenia na powietrze, przedszkolaki będą mogły przebywać w otoczeniu przeróżnych roślin. Latem drzwi ogrodu będą rozsuwane, a tym samym stanie się on integralną częścią zieleni wokół przedszkola. Obecnie trwa montaż olbrzymich szklanych paneli.

Ogólnie, duża ilość przeszklonych powierzchni, to niewątpliwie ten element który wyróżnia nowe koluszkowskie przedszkole. Wysokie okna, ciągnące się od podłogi aż do sufitu, przez które wpada duża ilość światła słonecznego, ulokowane zostały nie tylko w salach dla dzieci, ale także na przestronnym korytarzu wiodącym łukiem wzdłuż budynku.

Przypomnijmy, że przedszkole przygotowywane jest na sześć oddziałów. Obiekt dysponować będzie przestronnymi szatniami, pralnią, gabinetem dla pedagoga-logopedy oraz pełnym pionem kuchennym. Każda sala wyposażona będzie w schowek i łazienkę z urządzeniami sanitarnymi dostosowanymi rozmiarem do wieku dzieci. Budynek wyposażony został także w panele słoneczne.

W stosunku do starego obiektu, nowe przedszkole zyskuje również na lokalizacji. Przy przedszkolu znajduje się mnóstwo miejsca do parkowania samochodów, co przy obecnym stylu życia należy bardzo docenić.

Do połowy sierpnia wykonawca ma już opuścić obiekt. Wtedy też rozpocznie się przeprowadza. Przedszkole zostanie uruchomione we wrześniu.

image_pdfimage_print