Nowe place zabaw przy przedszkolu i żłobku

Po wakacjach na terenie Koluszek pojawią się dwa nowe place zabaw. Obiekty ulokowane zostaną przy obiektach oświatowych.
Miejsce do zabaw na „Budowlance”
Z początkiem września planowane jest oddanie do użytku innowacyjnego placu zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Koluszkach przy ul. Budowlanych. Została już podpisana umowa na wykonanie inwestycji. Wykonawca rozpocznie budowę niebawem. Koszt nowego obiektu to 318 tys. zł. Powstaje on w ramach gminnej inwestycji współfinansowanej w połowie przez powiat łódzki wschodni.
Ponieważ obiekt będzie służył nie tylko dzieciom z przedszkola, ale również podopiecznym z pobliskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, będzie to pierwszy w naszej gminie plac zabaw przystosowany do dzieci niepełnosprawnych. Będzie on charakteryzował się kilkoma do tej pory niespotykanymi zabawkami. Chodzi tu m.in. o takie elementy wyposażenia, które umożliwią zabawę dzieciom na wózkach inwalidzkich czy osobom niedowidzącym.
Na placu zabaw mają zatem pojawić się napowietrzne instrumenty muzyczne w postaci: ogromnych cymbałów z pałeczkami na sznurku, tablicy z elementami grającymi, czy „głuchego telefonu”, czyli dwóch słuchawek przenoszących dźwięk na duże odległości. Na placu zabaw wyposażonym w bezpieczną nawierzchnię, pojawią się także tradycyjne zabawki, jak trampoliny, zjeżdżalnie i piaskownica.
Plac zabaw przy filii żłobka
Również we wrześniu swój obiekt do zabaw otrzymają dzieci z obiektów oświatowych ulokowanych w budynku po dawnym gimnazjum przy ul. Mickiewicza w Koluszkach. Ponieważ plac zabaw znajduje się przy miejskim żłobku, będzie on dostosowany do potrzeb maluchów.
Przypomnijmy jednocześnie, że od 1 września budynek przy ul. Mickiewicza poszerzy wachlarz usług. Do obiektu przeprowadzi się kilka oddziałów z Przedszkola nr 3 (dwa odziały z OSiR, jeden z ul. Staszica), oraz powstanie jeden zupełnie nowy oddział. W sumie w budynku będzie przebywać 100 przedszkolaków i 64 dzieci ze żłobka.

image_pdfimage_print