Nowe elementy infrastruktury w Lisowicach

Przygotowania do pierwszego sezonu turystycznego w Lisowicach idą pełną parą. Z tygodnia na tydzień pojawia się coraz więcej elementów wypoczynkowego wyposażenia. Do końca czerwca nad zalewem rozmieszczonych zostanie 60 koszy oraz 30 ławek, które umilą wakacyjne lenistwo. Dla ułatwienia pobytu matek z niemowlakami, dodatkowym wyposażeniem publicznych toalet, będą przewijaki dla dzieci. Przypomnijmy, że murowane toalety na terenie Lisowic to obiekty, które będą udostępniane przez cały rok.
Boiska do „plażówki”
Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku, szykowane są dwa boiska do siatkówki plażowej. Obiekty ogrodzone siatką, zostaną zlokalizowane między restauracją a basenami. Wstęp na boisko będzie bezpłatny, trzeba będzie jednak przynieść swoją piłkę do siatki.
Kajaki
Uzgodniono również, że w tym roku poza kąpieliskiem i innymi atrakcjami, uruchomiona zostanie także wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Usługa ma być dostępna w lipcu.
Anakonda
Do dyspozycji wypoczywających oddana zostanie także duża plażowa zjeżdżalnia „Anakonda”, zasilana wodą z zalewu. Co ważne, zjeżdżalnia będzie bezpłatna, co jest dość unikatowym rozwiązaniem na tego typu kompleksach wypoczynkowych. Obiekt będzie miał swojego osobistego opiekuna, który będzie zarządzał ruchem na zjeżdżalni.

image_pdfimage_print